O kinie

Kino Trójka we Wrześni zainaugurowało swoją działalność 4.04.1994r., co oznacza, że funkcjonuje już 30 lat!

Powstało z inicjatywy trzech osób będących wpólnikami firmy i wypełniło pustkę po zamknietych w latach 80-tych kinach: Pionier i Tonsil. Był to czas niesprzyjający działalności kinowej, dlatego powstanie prywatnego kina było inicjatywą długo wyczekiwaną i wręcz entuzjastycznie przyjętą przez mieszkańców Wrześni.

Kino Trójka oprócz prezentacji krajowych i światowych produkcji filmowych, wpisuje się chętnie w lokalne życie kulturalne, współorganizując i wspierając wiele ciekawych inicjatyw.

W ciągu swojej wieloletniej działalności kino, przeszło gruntowny remont, poprawiło standard. Stali bywalcy doceniają kameralny klimat i wystrój.

Obecnie zapraszamy państwa do kina wyposażonego w najwyższej jakości sprzęt do projekcji cyfrowej firmy SONY o rozdzielczości 4K i rewolucyjnym systemie pasywnym 3D firmy RealD (pierwsze 4 instalacje w Polsce).

Większość kin cyfrowych w Polsce wyposażona jest w projektory o rozdzielczości 2K. Prezentacja materiału filmowego 2K na ekranie dostarcza widzowi podobnych wrażeń jak konsumenckie HDTV, co przekłada się w języku fachowym na około 2 mln pikseli. Rozdzielczość 4K którą posiada nasz projektor to 4x krotnie więcej tj. około 8 mln pikseli.

2kvs4k

Wnioski nasuwają się same, różnicę trzeba samemu sprawdzić.

Projektor 4K SRX R320 wyposażony jest w rewolucyjne rozwiązanie 3D firmy RealD (tzw. bezmigawkowe). Odmiennie niż w konwencjonalnym systemie migawkowym w którym obraz dla lewego i prawego oka prezentowana jest naprzemiennie (w każdej klatce filmu, 3 błyski dla lewego i 3 błyski dla prawgo oka), tak więc w danej chwili tylko jedno oko widzi obraz. Rozwiązanie RealD 3D zdecydowanie odróżnia się tym, że treść prezentowana jest dla obu oczu jednocześnie przez cały czas, zapewniając naturalne i komfortowe warunki wizji. Poza tym umożliwia zastosowanie okularów o łagodnych polaryzatorach i zapewnia większą jasność obrazu.

W związku z modernizacją całego kina, zainstalowaliśmy również nowy srebrny ekran do projekcji 3D firmy Harkness oraz nagłośnienie oparte na procesorze Dolby Digital Surround EX 7-1, amerykańskich wzmacniaczach QSC o mocy 4 KW, głośnikach zaekranowych JBL i głośnikach dookólnych Boston Acustic. Jednocześnie z myślą o festiwalu Prowincjonalia i innych arthousowych projekcjach zachowaliśmy sprzęt do projekcji kopii 35mm, wyposażając go w nowe układy optyczne i cyfrowe odczyty dźwięku Dolby Digital.

Zapraszamy Państwa do naszego kina i życzymy niezapomnianych wrażeń!

 
Wykonanie: nemez.pl